Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Trzy wyzwania

30 września 2016 | LTS

Nowe scanie w Polsce pojawią się w październiku.

Robert Przybylski

W najbliższej dekadzie przed producentami samochodów ciężarowych stają trzy wyzwania: obniżenie kosztów użytkowania, zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu. Ich spełnienia domaga się nie tylko rynek, ale i Komisja Europejska.

Bruksela planuje wprowadzenie limitów emisji dwutlenku węgla dla ciężarówek, przewiduje także zmniejszenie liczby ofiar wypadków. W rezultacie politycy zgodzili się z koncernami i wydłużają listę obowiązkowego wyposażenie podnoszącego bezpieczeństwo. Przykładem odpowiedzi na powyższe wyzwania jest nowa generacja ciężarówek Scania. Po dziesięciu latach przygotowań, które kosztowały blisko 2 mld euro, Scania wprowadzi nowe modele do sprzedaży jesienią.

Niższe koszty

Lepszą kontrolę kosztów użytkowania ma zapewnić elektronika, a dokładnie zdalne połączenie z warsztatem. Producent obiecuje, że bieżący nadzór nad parametrami pracy samochodu pozwoli m.in. na elastyczny dobór terminu przeglądu. Scania szacuje, że przebiegi między wizytami w warsztacie mogą wzrosnąć dla niektórych zastosowań do 150 tys. km.

– Interesuje nas uzyskanie jak najtańszego całego cyklu życia samochodu – zapewnia wiceprezes Scania Trucks Christopher...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10562

Wydanie: 10562

Spis treści
Zamów abonament