Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ile tajemnicy ubezpieczeniowej w firmowych informacjach

30 września 2016 | Prawo w biznesie | Paweł Sikora

W trosce o bezpieczeństwo firmy przedsiębiorca nie powinien rezygnować ze sprawdzenia, kim jest osoba czy podmiot, który oferuje swoje usługi w charakterze agenta bądź brokera ubezpieczeniowego.

Odwiedzający przedsiębiorstwo agent albo broker ubezpieczeniowy żąda zwykle od menedżerów różnych informacji. Często nie powinny one być powszechnie znane. Niekiedy mają nawet podstawowe znaczenie dla firmy. Wiążą się z obawą o bezpieczeństwo biznesu. Wielu menedżerów zadaje sobie pytanie: czy rzeczywiście mają obowiązek przekazywania ludziom związanym z ubezpieczeniami konkretnych informacji i czy, aby na pewno, ich tajemnice są dobrze chronione.

Czymże jest tajemnica ubezpieczeniowa? Jakie informacje mogą nią być objęte? Kto jest uprawniony do ich otrzymania? W jaki sposób sekretne informacje są chronione? I w końcu, co zrobić, gdy się okaże, że firmowe poufne informacje wypłyną, np. w mediach, wyrządzając szkodę? Na te i jeszcze inne pytania, warto by przedsiębiorca i jego menedżerowie znali odpowiedź zanim rozpoczną rozmowy na tematy ubezpieczeniowe.

Ufasz, to sprawdź!

Dziś żadna firma nie jest anonimowa. Fora internetowe, rankingi, strony z opiniami o sprzedawcach i usługodawcach, ale przede wszystkim oficjalne, a nawet nieoficjalne rejestry dają natychmiastową możliwość pozyskania informacji o każdym podmiocie gospodarczym.

W trosce o bezpieczeństwo firmy przedsiębiorca nie powinien rezygnować ze sprawdzenia kim jest osoba czy podmiot, który oferuje swoje usługi w charakterze agenta bądź brokera ubezpieczeniowego. Obowiązki informacyjne...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10562

Wydanie: 10562

Spis treści
Zamów abonament