Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sieci rosną w dwucyfrowym tempie

30 września 2016 | LTS

Najdynamiczniej rozwijającym się produktem ciężkiej logistyki jest drobnica.

Robert Przybylski

Rozpala się konkurencja na rynku drobnicy. Dwóm liderom rynku: Grupie Raben oraz Schenkerowi, szybko rosną konkurenci. – Drobnica FM Logistic w Polsce rozwija się zgodnie z naszymi oczekiwaniami, notując dwucyfrowy wzrost rok do roku - zapewnia dyrektor finansowy FM Logistic w Polsce Paweł Burzyński. Działalność przynosi od ponad roku zysk operacyjny.

Szybko powiększa obroty także kolejny konkurent, Rohlig Suus. – W 2015 roku odnotowaliśmy 20-procentowy wzrost udziału przewozów drobnicowych w transporcie krajowym, natomiast tylko przez pierwsze osiem miesięcy bieżącego roku zaobserwowaliśmy już blisko 30-procentowy wzrost względem roku ubiegłego – podkreśla dyrektor ds. Dystrybucji Krajowej w Rohlig Suus Logistics Sławomir Wujek.

Kilkunastoprocentowe zwyżki notuje Hellmann Worldwide Logistics. Nawet najnowszy gracz na polskim rynku może pochwalić się wysoką dynamiką. – Wzrost obrotów rok do roku w naszych firmach w Polsce jest dwucyfrowy – stwierdza dyrektor zarządzający Geis Group Daniel Knaisl.

Producenci potrzebują drobnicy

– Rola drobnicy rośnie, a związane jest to m.in. z pracą firm nad optymalizacją kapitału podstawowego, który jest kontrolowany i redukowany m.in. za sprawą zapasów magazynowych – tłumaczy dyrektor generalny Raben Logistics Polska Janusz Anioł. – W efekcie wielkość zapasów maleje, zmienia się...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10562

Wydanie: 10562

Spis treści
Zamów abonament