Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Komputer jeszcze nie umarł

30 września 2016 | Ekonomia
źródło: materiały prasowe

Yang Yuanqing: Polska to dla nas ważny rynek. W segmencie tabletów dysponujemy tu udziałem większym niż Samsung czy Apple. To wyjątkowa sytuacja na tle innych krajów – mówi w rozmowie z Michałem Duszczykiem prezes koncernu Lenovo.

Rz: W Polsce po raz pierwszy odbyło się wyjazdowe zebranie członków zarządu koncernu Lenovo. Dlaczego na miejsce spotkania chiński koncern wybrał nasz kraj?

Ponieważ w Polsce mamy mocny zespół, który generuje świetne wyniki. Poza tym polski rynek jest dla nas ważny. I nie są to puste słowa. Mamy tu bardzo wysoki udział rynkowy, a nasz brand ma znakomitą reputację. To już moja druga wizyta w Polsce. Poprzednim razem, kiedy byłem tu w 2009 r., udział Lenovo w lokalnym rynku komputerów sięgał 3,5 proc. Dziś ten poziom jest około dziesięciokrotnie wyższy. Dla porównania nasz globalny udział w segmencie pecetów sięga 21 proc. W przypadku tabletów z kolei dysponujemy w Polsce niemal 40 proc. rynku. To więcej niż ma Samsung czy Apple. To sytuacja wyjątkowa na tle innych krajów.

Po boomie na tablety, który wybuchł parę lat temu, sądzono, że rynek PC to branża schyłkowa. Czy będziemy świadkami rychłej śmierci tego rynku?

Zdecydowanie nie. Rynek pecetów – wbrew pozorom – ma się całkiem dobrze. Pańska ocena sytuacji była błędna.

Ale przecież rynek PC się...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10562

Wydanie: 10562

Spis treści
Zamów abonament