Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowa zasada nie działała przed nowelą

30 września 2016 | Prawo

Przed 2016 r. nie było możliwości odliczania VAT przy użyciu proporcji, jeśli podatnik miał czynności niepodlegające i podlegające opodatkowaniu.

W czwartek Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną podatnika, który spierał się z fiskusem o zakres prawa do odliczenia VAT.

Chodziło o rozliczenie VAT za maj 2011 r. Podatnik – biuro festiwalowe – w tym okresie organizował zarówno imprezy biletowane, jak i wydarzenia, na które wstęp był wolny (działalność nieopodatkowana).

Podatek naliczony zawarty w fakturach zakupu dotyczący tych imprez odliczał współczynnikiem 22 proc. Uznawał bowiem, że nie jest możliwe wyodrębnienie wszystkich zakupów dotyczących wyłącznie działalności nieopodatkowanej. A to dlatego, że świadczone usługi reklamowe (tj. opodatkowane) miały również związek z organizowanymi imprezami...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10562

Wydanie: 10562

Spis treści
Zamów abonament