Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Już jest dziewięciu chętnych

30 kwietnia 1998 | Ekonomia | LO

PRYWATYZACJA

Bacutil z Radzynia Podlaskiego

Już jest dziewięciu chętnych

O Przedsiębiorstwo Przemysłu Paszowego w Radzyniu Podlaskim chce ubiegać się już 9 kontrahentów. Są wśród nich najwięksi udziałowcy tego rynku, także firmy przetwarzające mięso drobiowe. Być może będzie ich więcej po ogłoszeniu przez Radę Ministrów zgody na jego prywatyzację bezpośrednią poprzez wniesienie zakładu do spółki. Wniosek w tej sprawie jest umieszczony w porządku dziennym dzisiejszego posiedzenia KERM.

Bacutil w Radzyniu Podlaskim jest jedynym przedsiębiorstwem państwowym produkującym pasze na wschodzie Polski. Ma nieco ponad 1-proc. udział w krajowym rynku pasz dla drobiu. Od inwestora strategicznego oczekuje nakładów inwestycyjnych za 10-20 mln zł. Przy jego wyborze, jak powiedziano "Rz" w Urzędzie Wojewódzkim w Białej Podlaskiej, liczyć się będą także zobowiązania w pakiecie socjalnym oraz cena oferowana za to przedsiębiorstwo.

Potrzebny transport

-- Bacutil w Radzyniu Podlaskim jest zakładem nowoczesnym -- uważa Danuta Kasjaniuk, dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1374

Spis treści
Zamów abonament