Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Brakuje na jedną dziesiątą wydatków

30 kwietnia 1998 | Ekonomia | AM

GOSPODARKA KOMUNALNA

Deficyt w największych miastach

Brakuje na jedną dziesiątą wydatków

Coraz rzadziej się zdarza, aby dochody zaplanowane przez gminę wystarczyły na pokrycie wszystkich wydatków w danym roku budżetowym. Spośród 35 największych miast Polski na bieżący rok tylko w dwóch, Bytomiu i Zielonej Górze, wysokość planowanych wydatków będzie równa wysokości dochodów. W czterech miastach (Kutnie, Olsztynie, Opolu i Rudzie Śląskiej) najprawdopodobniej wystąpi niewielka nadwyżka budżetowa. W pozostałych 29 miastach planowany deficyt budżetowy waha się od 0, 6 do 16, 4 proc. zaplanowanych wydatków, średnio niemal 8 proc.

Według ustawy budżetowej na 1998 rok, przewidywane dochody wszystkich gmin w Polsce mają wynieść 41, 6 mld złotych, a wydatki -- 43, 3 mld złotych. Oznacza to, że deficyt budżetów gmin wyniesie 1, 7 mld złotych. Jak wynika z naszych informacji, wynik budżetów w 35 największych miastach Polski zaplanowanych na 1998 r. , to deficyt niemal 953 mln złotych,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1374

Spis treści
Zamów abonament