Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Elitarnykunszt

30 kwietnia 1998 | Moje Pieniądze | ES

BIŻUTERIA

Kolczyki, bransoletki czy zawieszki firmy Faberge produkowane są w seriach nie przekraczających 200 sztuk

Elitarnykunszt

Jubilerskie wyroby nadwornego złotnika rosyjskich carów Petera Carla Faberge, zaprezentowano w Victoria and Albert Museum. Wystawa została przygotowana z okazji 25-lecia panowania Elżbiety II. Była to ekspozycja nieprzypadkowa, gdyż ten wybitny twórca fin de siecle'u-- podziwiany za precyzję, doskonałość artystyczną, pomysłowość, a także doskonałą znajomość tworzyw -- wiele swych prac wykonał także dla dworu angielskiego (m. in. ok. 450 małych figurek i gadżetów przechowywanych w pałacu Sandringham) .

Carl Faberge, potomek francuskich hugenotów, którzy z powodu prześladowań zamieszkali na wschodzie Europy, urodził się w Petersburgu w 1846 r. Jego ojciec miał jubilerską pracownię, ale dopiero Carl -- po latach terminowania m. in. we Francji, Niemczech i Szwajcarii -- stworzył potężną firmę. W 1884...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1374

Spis treści
Zamów abonament