Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nauczyciel nauczycieli

30 kwietnia 1998 | Wspomnienia | KK

Jerzy Aleksander Kondracki (1908 -- 1998)

Nauczyciel nauczycieli

Jerzy Aleksander Kondracki urodził się 1 listopada 1908 w Warszawie, itu zmarł po 90 latach, 13 kwietnia 1998 roku. Tu przepracował całe życie, choć po kraju i świecie podróżował wyjątkowo dużo.

Każdy człowiek jest nie tylko uwarunkowany genetycznie, ale także kulturowo przez środowisko, w którym się wychowuje. Matka Jerzego Kondrackiego pracowała jako sekretarka w praskim gimnazjum im. Władysława IV; gdy owdowiała, wyszła za gimnazjalnego nauczyciela, polonistę J. Hełczyńskiego. Jerzy dorastał w tym środowisku, jeździł z dziećmi nauczycieli na wakacyjne obozy i kolonie, nabierał przekonania, co chce i powinien w życiu robić -- oczywiście być nauczycielem, "belfrem" przedmiotu, który umiłował -- geografii. Środowisko, w którym wzrastał, mogło mu w tym tylko pomóc. I tak się stało.

Już będąc na studiach -- geografia, Uniwersytet Warszawski, jakżeby inaczej -- podjął pracę nauczyciela tego przedmiotu w Gimnazjum Księży Marianów na Bielanach i w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1374

Spis treści
Zamów abonament