Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Warto kupować

30 kwietnia 1998 | Moje Pieniądze | PO

POMNAŻANIE PRZEZ INWESTOWANIE

NFI i PŚU

Warto kupować

Według informacji przekazanych przez Ministerstwo Skarbu Państwa, do chwili obecnej zdematerializowano około 75 proc. wszystkich wydanych świadectw udziałowych (PŚU) . Oznacza to, że 75 proc. obywateli już coś ze swoim świadectwem zrobiło, ale reszta Polaków trzyma je nadal w szufladzie.

Pamiętając o tym, że przewidywanie przyszłości jest ryzykowne i że ilu analityków, tyle rad, powiem krótko: radzę nie sprzedawać świadectw poniżej 150 zł za jedno, nawet jeśli przyjdzie poczekać do jesieni.

Na czym opieram swój optymizm? Cena rynkowa wynika z równowagi popytu i podaży. Jesienią nieznacznie wzrośnie podaż, bo pewnie na rynek dopłynie owe 25 proc. świadectw z szuflad, ale o wiele bardziej zwiększy się popyt. Wielu instytucjom finansowym będzie zależeć na tym, by uzyskać wpływ na zarządzanie kilkuset polskimi firmami, w tym kilkunastoma naprawdę dużymi (Dwory, Rokita, Stilon, Elana) ,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1374

Spis treści
Zamów abonament