Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przez Europę po szynach

30 kwietnia 1998 | Gazeta | JW

KOLEJ

Przez Europę po szynach

Wielu polskich turystów wybiera się na zagraniczny urlop własnymi samochodami. Osobiście korzystam z pociągów, i to z dwójką dzieci. Od lat praktykujemy tę formę podróży i zwiedzania Europy. Nawszystkich większychdworcach w Polsce można kupić biletykolejowe tzw. Wasteels, Inter-Rail czy też Euro Domino. Sprzedaż tę prowadzą albospecjalne kasy Wasteelsa, albo kasy PKP.

Dobrze jest korzystać z biletów typu Euro Domino. Jadąc do kraju przeznaczenia można podróżować dosłownie przez kilka godzin dziennie. Do granic wybranego docelowego państwa jest bilet ulgowy -- największą zniżkę mają młodzi ludzie do 26 lat. Po drodze można korzystać z noclegu w schroniskach młodzieżowych, pod warunkiem jednak, że mamy wykupione w Polsce międzynarodowe karty członkowskie tych schronisk. Rezerwacji na sezon letni należy dokonywać minimum 3 miesiące wcześniej. Z reguły wszystkie schroniska przesyłają potwierdzenie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1374

Spis treści
Zamów abonament