Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mniej koncesji i zezwoleń

30 kwietnia 1998 | Ekonomia | KJ

WALKA Z BIUROKRACJň

Nie będzie ryczałtu od samochodu i telefonu

Mniej koncesji i zezwoleń

Nie będzie 20-proc. podatku od służbowych samochodów i telefonów komórkowych, nie zostanie zwiększona do 6 tys. zł kwota dochodu wolnego od podatku, paragony fiskalne nie będą podstawą do odliczania podatku VAT. Zespół do odbiurokratyzowania gospodarki zrezygnował wczoraj ze wszystkich tych wcześniej zgłaszanych propozycji. Zgodził się natomiast na inne, m. in. na całkowite zniesienie sankcji w VAT.

W ramach zespołu działa 10 grup roboczych. Wczoraj, na drugim posiedzeniu całego zespołu, omówiono dotychczasowe ustalenia pięciu grup.

Grupa robocza zajmująca się podatkami proponuje zmniejszenie liczby deklaracji podatkowych i to nawet bardziej, niż początkowo zakładano: osoby prawne składałyby deklaracje raz na pół roku, a osoby fizyczne raz na pół roku lub nawet -- czego nie wykluczył wiceminister...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1374

Spis treści
Zamów abonament