Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

GSM -- perspektywa następnej generacji

30 kwietnia 1998 | Gazeta | ZZ

Przyszłość cyfrowych komórek to multimedia, uniwersalne terminale, współdziałanie z satelitarną łącznością

GSM -- perspektywa następnej generacji

ZBIGNIEW ZWIERZCHOWSKI

Dobiegające dziś końca w Warszawie posiedzenie Stowarzyszenia GSM MoU, organizacji operatorów telefonii komórkowej GSM, która działa w 109 krajach, dotyczyły przyszłości tego najbardziej rozpowszechnionego cyfrowego systemu mobilnej łączności. GSM jest bezprzewodowym, naziemnym systemem. To jednak nie przypadek, że na ekspozycji towarzyszącej posiedzeniu, obok najnowszego sprzętu GSM znalazły się także telefony satelitarne Iridium, globalnej sieci kosmicznej łączności, która ma być uruchomiona 23 września br.

Sieci naziemne GSM i sieć Iridium będą współdziałać z e sobą (konsorcjum Iridium i operatorzy GSM zawarli lub są w trakcie zawierania umów roamingowych) . Przyszłość GSM będzie więc w pewnym stopniu także związana z rozwojem nowej generacji systemów kosmicznej łączności.

Obecnie jednak Stowarzyszenie GSM MoU koncentruje się na kwestiach bliższej przyszłości dotyczących telefonii, z której korzystają w świecie 82 mln ludzi (jedna trzecia abonentów wszystkich systemów komórkowej telefonii w świecie) , w końcu br. zaś ma korzystać 100 mln.

Według GSM MoU i publikowanych prognoz...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1374

Spis treści
Zamów abonament