Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Disney miał rację

30 kwietnia 1998 | Magazyn | AK
źródło: Nieznane

Znad Tamizy

Disney miał rację

Przez tysiące lat ludzie wierzyli, że Ziemia jest płaska jak naleśnik i trudno było się pogodzić z tym, że jest inaczej. Dziś również część naszych wierzeń oparta jest często na niezupełnie zgodnych z prawdą mitach.

W pierwszych dniach kwietnia w Brytyjskim Muzeum Historii Naturalnej w Londynie otwarto wystawę pod hasłem "Mity i potwory". Uczeni postanowili prześledzić legendy o smokach, cyklopach, gigantycznych człeko-małpach oraz innych dziwacznych stworach i dotrzeć do tego, co mogło rozhuśtać ludzką wyobraźnię. Słynny himalajski yeti, o którym w ostatnich latach jakoś nie słychać, jest raczej tylko legendą. Nie udało się znaleźć żadnych kości ani odchodów, zaś odciski stóp w śniegu są mało przekonującym dowodem. W latach sześćdziesiątych badacze wypożyczyli z tybetańskiego klasztoru rzekomy skalp "człowieka śniegu", jednak okazało się, że była to skóra himalajskiej kozy. Legenda człekokształtnego wielkoluda znana była już w średniowieczu, zaś...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1374

Spis treści
Zamów abonament