Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tak mało nadziei

30 kwietnia 1998 | Świat | RB JH

KOSOWO

Tak mało nadziei

OD NASZEGO SPECJALNEGO

WYSłANNIKA Z PRISZTINY

Środa. Ciepły poranek. Koledzy z Telewizji Bułgarskiej, z którymi od tygodnia podróżuję po Kosowie, nie zaparkowali tej nocy swego peugeota przed hotelem Grand. Zabrakło miejsca, ale dzięki temu nie mieliśmy kłopotów z wymianą koła. Nieznany sprawca -- Serbowie mówią, że to Albańczyk, natomiast Albańczycy, że Serb -- poprzecinał po jednej oponie we wszystkich samochodach dziennikarzy zagranicznych. Wyjechali więc z opóźnieniem.

Może to uratowało im życie. A nam -- antyserbska manifestacja w Djakovicy. Idący całą szerokością ulicy Albańczycy, którzy skandowali: "Uczeka! ", "Uczeka! " -- co w ich języku jest skrótem nazwy Wyzwoleńczych Wojska Kosowa -- sparaliżowali ruch na kilkadziesiąt minut. W dodatku jazdę utrudniał deszcz i coraz częstsze i bardziej drobiazgowe kontrole. Zbliżaliśmy się bowiem do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1374

Spis treści
Zamów abonament