Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie ma środków na podwyżki

30 kwietnia 1998 | Kraj | AF

SŁUŻBA ZDROWIA

Protestlekarzy

Nie ma środków na podwyżki

Chirurdzy w Płocku powoli wracają ze zwolnienia lekarskiego do pracy. Wracają do przerwanej głodówki. W Kaliszu od poniedziałku głoduje 39 ze 141 lekarzy w szpitalu wojewódzkim.

Od tygodnia pacjenci, którzy potrzebują pomocy chirurgicznej, w Płocku nie są przyjmowani do szpitala wojewódzkiego, są transportowani do innych miast. Dzieci są wożone do Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

W Kaliszu we wtorek przestano przyjmować do szpitala wojewódzkiego pacjentów wcześniej umówionych na zabiegi planowane.

Lekarze domagają się podwyżek płac zasadniczych. Dyrektorzy szpitali nie mogą spełnić ich żądań. O braku pieniędzy mówią też lekarze wojewódzcy. Choć nikt tego nie powiedział głośno, w obu miastach liczą na pomoc finansową z ministerstwa. Jak dotąd w obu miastach lekarze wojewódzcy zaproponowali (po konsultacjach z resortem) protestującym zmiany sposobu zatrudnienia. Podwyżkę zarobków związali z przejściem lekarzy na kontrakty. Propozycję tę odrzucono. Nie powiodły się rozmowy z zeszłego tygodnia w Płocku, bez uzgodnień skończyły się wczorajsze...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1374

Spis treści
Zamów abonament