Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Uważam się za zwykłego żołnierza Rzeczypospolitej

30 kwietnia 1998 | Kraj | JS

Honorowe obywatelstwo dla Ryszarda Kuklińskiego

Uważam się za zwykłego żołnierza Rzeczypospolitej

Na uroczystej sesji Rady Miasta Krakowa pułkownik Ryszard Kuklińskiotrzymał w środę tytuł honorowego obywatela, przyznany mu przez radnych w maju ubiegłego roku"w uznaniu zasług i zaangażowania w odzyskanie przez Rzeczpospolitą Polską niepodległości, jak również ofiary jaką poniósł dla Ojczyzny".

Ze względów bezpieczeństwa okna sali obrad krakowskiej rady przysłonięto kotarami, wszyscy zaproszeni byli szczegółowo sprawdzani przez pirotechników. Pod ścianą naprzeciwko podium cały czas stał agent ochrony z gotowym do strzału uzi. Wśród przybyłych znaleźli się m. in. kardynał Franciszek Macharski, marszałek Senatu Alicja Grześkowiak, wiceministrowie oraz generał Bohdan Zieliński -- jedyny żyjący najwyższej rangi członek dowództwa Armii Krajowej. Przybył honorowy obywatel Krakowa Sławomir Mrożek. Na sesję nie przyszli prawie wszyscy radni SLD, którzy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1374

Spis treści
Zamów abonament