Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dzień trzeźwości

30 kwietnia 1998 | Magazyn | MR
źródło: Nieznane

Skojarzenia: Michał Radgowski

Dzień trzeźwości

RYS. ANDRZEJ JACYSZYN

W Parku "Morskie Oko" w Warszawie zauważyłem ogłoszenia obwieszczające, iż dzień 6 kwietnia obwołany zostaje Dniem Trzeźwości i osoby pragnące dalszych informacji powinny się udać do klubu "Azyl" przy ulicy Czerskiej. Niestety, klub był zamknięty i nie udało mi się zdobyć informacji, w jaki sposób pozbyć się zgubnego nałogu.

Park "Morskie Oko" rozlokowany w pobliżu trzech sklepów sprzedających także wino marki "Wino" jest siedliskiem alkoholików i menelów, którzy popijają różne wysokoprocentowe płyny na ławkach i wśród gęstwiny listowia zieleniejącego na wiosnę. Przed laty urządzono w pobliżu posterunek policji, lecz funkcjonariusze zbrzydzeni otoczeniem przenieśli się w głąb osiedla. Strażnicy miejscy, którzy pojawiają się tu od czasu do czasu w swoich paradnych mundurach, troszczą się głównie o to, czy jamniki spacerujące w alejkach zaopatrzone są w kagańce, co oczywiście budzi protest pokojowo usposobionych zwierząt i ich właścicieli....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1374

Spis treści
Zamów abonament