Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

30 kwietnia 1998 | Ekonomia | AO AB

Informacje

Szwedzka firma budowlana Skanska poinformowała o trzykrotnym wzroście zysku netto w I kwartale br. do 1, 44 mld koron (185, 5 mln USD) w porównaniu z analogicznym okresem ub. r. (409 mln koron) . Przychody ze sprzedaży zwiększyły się w tym czasie o 27 proc. do 13, 58 mld koron, podczas gdy wartość zamówień wzrosła o 32 proc. do 19, 29 mld koron. Skanska informuje o dużych zamówieniach na rynku fińskim i USA. (Reuters)

Obniżka kosztów i strategiczne przymierza niemieckich linii lotniczych Lufthansa AG przyczyniły się do rekordowego zysku netto firmy w 1997 r. , który zwiększył się do 835 mln DEM, czyli o 50 proc. w porównaniu z 1996 r. W ub. r. liczba pasażerów wzrosła o 7, 4 proc. do 44, 4 mln osób, a przewozy cargo zwiększyły się o 1, 1 proc. do 1, 7 mln ton. Dobra passa narodowego przewoźnika Niemiec trwa również w 1998 r. , kiedy zysk przed opodatkowaniem w I kwartale br. zwiększył się do 125 mln DEM, czyli ponad 6- krotnie w porównaniu z ub. r. , m. in. w wyniku spadku cen paliwa i zwiększonej sprzedaży. W tym czasie przychody linii zwiększyły się do 4, 9 mld DEM, czyli o 5, 6 proc. w porównaniu z I kw. ub. r. Szefowie Lufthansy przewidują, że ta tendencja utrzyma się przez cały rok. (Reuters)

Największe na Węgrzech zakłady mięsne Pick nie przewidują dalszych podwyżek kapitału do 2000...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1374

Spis treści
Zamów abonament