Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nadmierny wzrost gospodarczy?

30 kwietnia 1998 | Moje Pieniądze | MZ

Nadmierny wzrost gospodarczy?

Po krótkiej wycieczce w meandry statystyki wracam do swojej ulubionej problematyki -- wzrostu gospodarczego. Od pewnego czasu trwa w Polsce dyskusja na temat konieczności "schładzania" zbyt szybko rozwijającej się gospodarki. Już sam termin wzbudza istotne kontrowersje.

Dość często jestem pytany przez i nteligentnych ignorantów ekonomicznych o to, czy można rozwijać się zbyt szybko. Pozornie rzeczywiście mamy tu do czynienia ze sprzecznością logiczną, którą można uzasadnić chyba jedynie przywołując stare przysłowie -- "co za dużo to niezdrowo" (nie w spomnę już o ostrej polemice ze zwolennikami tezy, że pięknego ciała nigdy za dużo) . Ekonomika ma jednak swoją własną logikę, opartą na tych samych regułach wnioskowania, ale uwzględniającą specyficzne powiązania zjawisk gospodarczych.

W gospodarce rynkowej wzrost produkcji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1374

Spis treści
Zamów abonament