Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

12 stycznia 1995 | Świat | WK

Informacje

Obchody 50. rocznicy wyzwolenia obozu w Oświęcimiu

Prezydent Rumunii Ion Iliescu oraz prezydent Austrii Thomas Klestil będą obecni w dniach 26 i 27 stycznia w Polsce i na zaproszenie prezydenta RP Lecha Wałęsy wezmą udział w uroczystościach z okazji 50. rocznicy wyzwolenia obozu w Oświęcimiu. Oficjalne uroczystości odbędą się 26 stycznia w Krakowie i 27 stycznia w Oświęcimiu. Swoją obecność na obchodach potwierdzili także m. in. prezydenci Niemiec Roman Herzog i Czech Vaclav Havel oraz laureaci Pokojowej Nagrody Nobla: Adolfo Perez Esquivel i Elie Wiesel.

Brytyjczycy pamiętają o Polakach

"Żadne oficjalne uroczystości poświęcone wojnie 1939 -- 45 nie mogłyby obejść się bez upamiętnienia czynów polskich żołnierzy ani bez udziału przedstawicieli polskich władz" -- podkreślił w środę premier John Major na konferencji prasowej w Londynie. Szef brytyjskiego rządu przedstawił program brytyjskich obchodów 50. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie i na Dalekim Wschodzie. Na wyznaczone na 6 i 7 maja br. w Londynie oficjalne uroczystości brytyjski rząd zaprosił ponad 50 głów państw, w tym kanclerza Niemiec Helmuta Kohla. Oficjalny list z zaproszeniem został wystosowany również do prezydenta Lecha Wałęsy.

Chorwacja nie chce żołnierzy ONZ

Chorwacja zadecydowała, że nie przedłuży mandatu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 374

Spis treści
Zamów abonament