Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bez 100 procent gwarancji

12 stycznia 1995 | Ekonomia | AB

Ubezpieczenia na życie w Unii Europejskiej

Bez 100 procent gwarancji

Brak specjalnych funduszy, gwarantujących wypłatę odszkodowania w przypadku bankructwa towarzystwa ubezpieczeń, notuje większość krajów Unii Europejskiej. W Polsce planowane jest wprowadzenie podobnego rozwiązania przy okazji nowelizacji ustawy ubezpieczeniowej. Oznacza to odejście od obecnych 100-procentowych gwarancji odzyskania długoletnich oszczędności w przypadku bankructwa towarzystwa sprzedającego polisy na życie. Zdecydowanie przeciwne jest temu jednak Ministerstwo Finansów, pragnąc ochrony tego -- dopiero rozwijającego się w Polsce -- rynku.

"Rzeczpospolita" zwróciła się do działającego w Paryżu --Europejskiego Komitetu Ubezpieczeniowego (CEA) o przedstawienie systemów gwarancji ubezpieczeniowych obowiązujących w krajach Uni Europejskiej. Otrzymane przez nas informacje dotyczą tylko dwunastu państw UE. W większości...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 374

Spis treści
Zamów abonament