Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

12 stycznia 1995 | Ekonomia | AB PR

NA ŚWIECIE . ..

Informacje

Ustalenia lotnicze w Waszyngtonie

Zainstalowanie urządzeń alarmowych, informujących o oblodzeniu kadłuba, poprawa łączności między pilotami i kontrolerami lotów oraz lepsze szkolenie załóg -- to główne zalecenia 2-dniowej konferencji bezpieczeństwa komunikacji lotniczej w Waszyngtonie z udziałem ponad tysiąca ekspertów. Minister transportu USA, Federico Pena, inicjator konferencji, zapowiedział opracowanie w ciągu 30 dni planu działania na podstawie wniosków z tego spotkania. Szczegółowy plan, włącznie z kalendarzem realizacji, obejmie 500 spraw związanych z bezpieczeństwem lotów, poruszonych na konferencji.

ŚOH: gdy kandydatów trzech, wygrywa czwarty

Trwający od kilku miesięcy impas związany z wyborem szefa Światowej Organizacji Handlu, na miejsce GATT, zostanie być może wkrótce rozwiązany. Dotychczas kandydowała trójka: Carlos Salinas de Gortari (Meksyk) , Renato Ruggiero (Włochy) i Kim Chul-su (Korea Płd. ). Pierwszy stracił szanse po ostatnim kryzysie finansowym w Meksyku, dwaj pozostali doprowadzili do pata: za Włochem była wprawdzie większość delegacji, ale oponowali Amerykanie i Azjaci. W tej sytuacji w Genewie coraz częściej wymienia się jako szefa ŚOH. .. 55-letniego Phlipa Burdona, ministra handlu Nowej Zelandii.

Sprzedaż...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 374

Spis treści
Zamów abonament