Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Techniczna prognoza branżowa

12 stycznia 1995 | Ekonomia | DE

Techniczna prognoza branżowa

Branża chemiczna

Indeks branży chemicznej (Dębica, Polifarb Cieszyn, Polifarb Wrocław, Domplast) od trzech sesji kształtuje się na poziomie swojej średniej piętnastosesyjnej. Po wczorajszej sesji wartość indeksu wynosi 2254 pkt. Niewielkie są więc zmiany zarówno z sesji na sesję (+ 0, 8 proc. ), jak i tygodniowe (-1, 3 proc. ). Wskaźniki analizy technicznej odzwierciedlają trend boczny wykresu. Średnie terminowe oraz ramiona wstęgi Bollingera układają się horyzontalnie. Linia MACD pozostaje od dwóch sesji na nie zmienionym poziomie, tuż ponad swoim sygnałem. Dopiero więc gwałtowniejsze zmiany indeksu przyniosą pierwsze sygnały co do dalszego rozwoju notowań całej branży.

Najbardziej dynamiczną spółką pozostaje nadal weteran branży czyli Polifarb Cieszyn. Od początku br. wykres kursu porusza się w wąskim kanale cenowym 11, 00 zł-10, 50 zł. Dopiero więc wyjście z tej formacji będzie technicznym sygnałem kupna (wybicie w górę) lub sprzedaży (wyjście dołem) . Linia MACD oraz rozchylające się górne ramię wstęgi Bollingera wskazują na większe prawdopodobieństwo opuszczenia kanału...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 374

Spis treści
Zamów abonament