Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Można budować inaczej

12 stycznia 1995 | Ekonomia | EZ

Spółdzielnia w Żorach

Można budować inaczej

Chcemy zorganizować w mieście demokratyczną spółdzielnię mieszkaniową -- powiedział Janusz Koper, wiceprezydent Żor na wtorkowym spotkaniu mieszkańców miasta z przedstawicielem Amerykańskiej Fundacji Spółdzielczości Mieszkaniowej (CHF) , Krzysztofem Raciborskim. Fundacja współpracuje z Żorami od 1992 r. i ma już za sobą wybudowanie, razem z władzami miasta, spółdzielczego osiedla domków jednorodzinnych w dzielnicy Kleszczówka. Sukces tego przedsięwzięcia, które opisywaliśmy w ub. r. w "Rzeczpospolitej" przyczynił się do wzmożenia zainteresowania kolejną propozycją dla miasta.

Od dwóch lat w różnych miastach w kraju, m. in. w Białymstoku, Szczecinie i Bielsku-Białej działają przedstawiciele CHF, finansowani z amerykańskich środków pomocowych dla Polski, którzy mają za zadanie pomagać władzom lokalnym w inicjowaniu różnego rodzaju przedsięwzięć budowlanych.

Władze Żor razem z fundacją oraz zorganizowaną specjalnie do tego celu Agencją Pomocy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 374

Spis treści
Zamów abonament