Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co trzy to nie jedna

12 stycznia 1995 | Nauka i Technika | ZZ

Cyfrowe telefony komórkowe -- GSM w świecie i w Polsce

Co trzy to nie jedna

Obok działającej od dwóch i pół roku sieci telefonów komórkowych "Centertel" mają być zbudowane w Polsce kolejne dwie sieci, przy czym nowej generacji, cyfrowe GSM -- jeszcze raz potwierdził te plany resort łączności. Jeszcze raz, gdyż mówi się o nich co najmniej od roku; przetarg na budowę sieci miał być ogłoszony w ub. r. , a według ostatnich informacji odbyć się ma w pierwszej połowie 1995 r.

GSM (Global System for Mobile Communication) określany często jako system paneuropejski -- rozwinięty w Europie i przyjęty jako standard -- robi zarazem karierę w świecie. Staje się dominującym standardem również w Azji i Afryce. Wszystko wskazuje na to, że ten europejski system przejmą także Stany Zjednoczone. Dotychczas było odwrotnie; to Europa wykorzystywała koncepcje wielu nowych, amerykańskich produktów i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 374

Spis treści
Zamów abonament