Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Własny albo ponadpartyjny

12 stycznia 1995 | Gazeta | EK

Kandydat PSL na prezydenta

Własny albo ponadpartyjny

PSL najprawdopodobniej wystawi własnego kandydata w wyborach prezydenkich. A jeśli zdecyduje się na wspólnego, to mało prawdopodobne by był to kandydat koalicji PSL -- SLD. Prędzej ponadpartyjny prof. Tadeusz Zieliński. Gdyby celem nadrzędnym i SLD, i PSL stało się niedopuszczenie Lecha Wałęsy do drugiej tury wyborów prezydenckich, wtedy być może PSL przystąpiłoby do wyborów wspólnie z lewicą. Decyzja na pewno nie zapadnie szybko.

Im później, tym lepiej

Propozycja SdRP, by wspólnie z PSL wystawić kandydata w wyborach prezydenckich, jest dla ludowców o tyle zaskoczeniem, że złożyła ją Rada Naczelna Socjaldemokracji, co świadczy o zgodzie na nią wszystkich jej liderów. Dwa miesiące temu, gdy z podobną propozycją na posiedzeniu koalicyjnych klubów wystąpił poseł Zbyszek Zaborowski, ludowcy potraktowali ją nie tylko negatywnie, ale i lekceważąco. -- Tosą gruszki...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 374

Spis treści
Zamów abonament