Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sądy i komisje nie próżnują

12 stycznia 1995 | Prawo | IW

Sądy i komisje nie próżnują

NR 10 (3963) 12 stycznia 1995PRAWO CO DNIA

Ponad 500 protestów wyborczych

Do sądów wpłynęło 531 protestów wyborczych związanych z wyborami do rad gmin, które przeprowadzono 19 czerwca 1994 r. Do połowy grudnia ubiegłego roku rozpatrzono 322 z nich. Za zasadne sądy uznały 41 protestów, dopatrując się w tych wypadkach istotnych naruszeń prawa wyborczego, natomiast oddaliły i odrzuciły 170, stwierdzając, że przedstawione zarzuty nie znalazły potwierdzenia. W 98 sprawach postępowania umorzono z powodu wycofania protestów przez wnoszących. Bez nadawania biegu pozostawiono 13 spraw.

Zgodnie z ordynacją wyborcy mogli w ciągu 14 dni od dnia głosowania wnieść protest przeciwko ważności wyborów, jeśli zarzucają, iż dopuszczono się takiego przestępstwa przeciwko wyborom albo naruszenia przepisów ordynacji, które mogło wywrzeć istotny wpływ na ich wynik. Protesty rozpatrują...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 374

Spis treści
Zamów abonament