Punkt widzenia zależy od wygody siedzenia... a nawet spania
Kryterium, jakim kierujemy się przy wyborze mebli wypoczynkowych, zależy od ich przeznaczenia. Inną kanapę postawimy w biurze, inną w salonie. Sprzęt, na którym chcemy tylko posadzić gości, różnić się będzie od tego, na którym będziemy codziennie sypiać
Szczęśliwcy dysponujący dostatecznie dużą przestrzenią życiową, by zmieścić w niej osobną sypialnię dla każdego z domowników, wybierając sofę lub kanapę do salonu, mogą się skupić tylko na kształcie, wygodzie i wykończeniu mebla. Ci, dla których dzienny mebel wypoczynkowy pełni w nocy rolę łóżka, mają przed sobą trudniejsze zadanie.
Dwa w jednym
– Najczęściej sprzedawane kanapy z funkcją spania to łatwo rozkładające się wersalki z delikatnie podnoszącym się siedziskiem i opuszczającym tyłem – mówi Anna Mozer-Kowalska z Centrum AMK Meble.
Po rozłożeniu mebla powstaje duża powierzchnia sypialna (o wymiarach nawet 160 x 200 cm). Każda inna kanapa, np. wysuwana na stelażu belgijskim (konstrukcja montowana podobnie jak w łóżku polowym), nie nadaje się do częstego spania. Może co najwyżej posłużyć do okazjonalnego przenocowania gości. Trzeba jednak pamiętać, że meble z funkcją spania są twardsze od innych mebli wypoczynkowych.
W ciągu kilku ostatnich miesięcy na rynku mebli tapicerowanych pojawiło się sporo nowości. Klientom polecany jest model Meander bydgoskiej firmy Etap Sofa.
– To wygodny i elegancki mebel,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta