Edukacja z własności i odpowiedzialności
Mirosławowi Skowerskiemu, dyrektorowi w Departamencie Projektów Prywatyzacyjnych Ministerstwa Skarbu Państwa, z całej piętnastki dziennikarzy mediów lokalnych, którym opowiadał o prywatyzacji, najbardziej zapadł w pamięć Mateusz Mykytyszyn z „Nowych Wiadomości Wałbrzyskich”
Świeżo po pobycie w Stanach, napatrzył się na tamtejsze doświadczenia i drążył temat. Pozostali uczestnicy warsztatów prywatyzacyjnych organizowanych przez Fundację Rozwoju Szkolnictwa Dziennikarskiego też wywarli na Skowerskim pozytywne wrażenie – nie przysypiali podczas wykładu, choć było w nim sporo elementów historycznych, zadawali podchwytliwe pytania. Na przykład o program NFI.
– Interesowały ich też plany prywatyzacyjne ministerstwa – mówi Skowerski. – To była ciekawa wymiana poglądów.
Dziennikarze słuchali m.in. o rządowym programie prywatyzacji na lata 2009 – 2011, pierwszym na tak dużą skalę, który ma objąć 802 spółki. A także o różnych podejściach do sprzedaży państwowych firm w przeszłości i zmianach w prawie, które mają usprawnić i przyspieszyć prywatyzację.
Agnieszka Dec-Michalska, redaktor naczelna „Tygodnia w Jaworznie”, zanim przyjechała do Warszawy na warsztaty, miała na temat prywatyzacji bardzo ogólne pojęcie – tak jak większość Polaków. Nie specjalizowała się wcześniej w tej tematyce, pomyślała...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta