Wiedza ekonomiczna i nawiązywanie kontaktów
Gdyby oceniać stan naszej turystyki i hotelarstwa po liczbie chętnych, którzy chcą studiować te kierunki, okazałoby się, że jesteśmy europejskim potentatem
Kierunki kształcące specjalistów z turystyki i rekreacji powstają jak grzyby po deszczu. Są m.in. na akademiach wychowania fizycznego, uniwersytetach, ale także na uczelniach pedagogicznych, rolniczych i technicznych.
Nic dziwnego. Od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród absolwentów szkół pogimnazjalnych.
Dlaczego? – Przygotowują specjalistów wyposażonych w wiedzę przyrodniczą, ekonomiczną, humanistyczną oraz informacje o podstawach dietetyki i żywienia człowieka, umiejących nawiązywać swobodny kontakt z ludźmi – tłumaczy dr Krzysztof Szwejk, rzecznik Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.
Absolwenci posługują się nowoczesnymi technologiami przekazu informacji, poznają w trakcie studiów elementy psychologii oraz języki obce. Ci, którzy kończą SGGW, przygotowani są do organizowania specjalistycznych form turystyki i rekreacji na obszarach wiejskich i leśnych (np. łowiectwo, wędkarstwo, agroturystyka, turystyka konna). Na uczelni tej o jedno miejsce na kierunku turystyka i rekreacja stara się rekordowa liczba od 22 do 14 kandydatów.
Boom turystyczny
Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie od 35 lat kształci specjalistów na kierunku turystyka i rekreacja. – Niezmiennie studia te cieszą się olbrzymią popularnością. W ostatnich trzech latach o jedno miejsce starało się średnio sześciu – ośmiu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta