Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Faktoring – uzdolniony kuzyn kredytu

31 stycznia 2013 | Nowoczesna firma

Źródła finansowania trzeba dopasować do obranej przez firmę strategii. Faktoring to dobre rozwiązanie dla młodych, szybko rozwijających się przedsiębiorstw.

Zdaniem Tomasza Skupiewskiego, prezesa spółki FaktoringBroker, warto korzystać ze źródeł finansowania o najniższym koszcie dostępnym dla firmy w danych okolicznościach. – Koszt należy pojmować szerzej niż jedynie czysty koszt kapitału. Kalkulować trzeba też pracochłonność wdrażania rozwiązań i obsługi zadłużenia, a także korzyści związane z optymalizacją podatkową. Trzeba też uwzględniać oszczędności z tytułu przeniesienia na instytucję finansową części procesów, jak zarządzanie należnościami czy polisami ubezpieczeniowymi – tłumaczy Tomasz Skupiewski. Podkreśla, że źródła finansowania muszą być dopasowane do obranej przez firmę strategii. Powinny pomagać  w osiągnięciu założonych celów biznesowych.

Dla młodych firm

Małgorzata Połok, dyrektor Wydziału Marketingu i Projektów Strategicznych w Pekao Faktoring, zauważa, że dzisiejszy rynek oferuje wiele instrumentów finansowych zaspokajających zróżnicowane potrzeby przedsiębiorstw. – Jednym z najbardziej popularnych jest kredyt, który może być przeznaczony na różne cele – np. na inwestycje czy bieżące wydatki firmy – mówi Małgorzata Połok. – Gotówka to coraz częściej niejedyna potrzeba firmy. W...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9450

Wydanie: 9450

Spis treści
Zamów abonament