Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zimowy ostatni dzwonek

31 stycznia 2013 | Nauka i szkolnictwo | AU

Trwa zimowa rekrutacja na studia. W niektórych uczelniach już dobiegła końca, inne wcale nie prowadziły naboru. Ale w wielu wciąż jeszcze można się zapisać na studia, także podyplomowe.

Zimowy nabór to szansa dla osób, które dopiero chcą rozpocząć naukę lub ją kontynuować. – Wiele osób wybiera rekrutację zimą, dając sobie drugą szansę na studia, nie chcąc czekać ze studiami do października, bądź ze względu na półroczną przerwę, wyjazd zagraniczny albo praktyki zaraz po zakończeniu studiów licencjackich – mówi Marcin Poznań, rzecznik prasowy SGH.

– Świadomie zdecydowałam się podjąć studia magisterskie dopiero pół roku po obronie tytułu licencjata, bo chciałam zrobić sobie przerwę od nauki, zająć się czymś praktycznym, coś przeżyć, złamać rutynę, w którą trochę popadłam w ciągu trzech lat studiów licencjackich – mówi Zuzanna Przybyła, która obecnie studiuje w SGH. Kiedy nie udało jej się wyjechać na pół roku do Sudanu, zrealizowała wymarzony staż w stolicy.

– To była pouczającą lekcja, zdobyłam cenne i konkretne doświadczenie zawodowe. Uważam, że rozpoczęcie nauki od semestru zimowego to...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9450

Wydanie: 9450

Spis treści
Zamów abonament