Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie staniemy się wirtualni

31 stycznia 2013 | Ekonomia | Anna Cieślak-Wróblewska
autor zdjęcia: Bartosz Jankowski
źródło: Fotorzepa

O przyszłości i perspektywach rynku opowiada Andrzej Byrt, prezes lidera targów w Polsce – Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Rz: Jak MTP przeszły przez trudny 2012 r.?

Andrzej Byrt: Bardo dobrze. Po załamaniu w 2009 r. każdy rok przynosi w Poznaniu poprawę wyników, w przeciwieństwie do konkurencji. A 2012 r. był szczególnie dla nas udany. Potwierdzeniem jest znaczące zwiększenie naszego udziału w rynku, we wszystkich jego segmentach. To trochę jak z Polską, która w czasie kryzysu szybciej zwiększała udział w unijnym PKB niż w czasie boomu.

Zdobyliście państwo połowę rynku?

Nawet więcej. Pod względem wydzierżawionej powierzchni ekspozycyjnej, czyli prawdziwego miernika aktywności targów, zwiększyliśmy udział z 47 proc. w 2011 do aż 59 proc. w 2012 r. W tym czasie, jak wynika z zebranych przez nas danych, udział naszego głównego konkurenta – Targów Kielce, spadł o 8 pkt proc., do 22 proc.  Odwiedziło nas ponad pół miliona osób, co oznacza, że MTP...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9450

Wydanie: 9450

Spis treści
Zamów abonament