Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Moc atrakcji w historycznej oprawie

31 stycznia 2013 | Gaz i turystyka | kmg
Odwiert PGNiG w Lubocinie
źródło: materiały prasowe
Odwiert PGNiG w Lubocinie
Brama kościoła w Żarnowcu
źródło: materiały prasowe
Brama kościoła w Żarnowcu
Zamek w Krokowej
źródło: materiały prasowe
Zamek w Krokowej
Przystań w Lubkowie
źródło: materiały prasowe
Przystań w Lubkowie
Plaża w Dębkach
źródło: materiały prasowe
Plaża w Dębkach

Nadmorska gmina Krokowa to nie tylko fantastyczne miejsce wypoczynku dla miłośników sportów wodnych, ale i znakomity szlak historyczny dla zainteresowanych przeszłością.

Gmina Krokowa leży na południowym wy- brzeżu Bałtyku, w województwie pomorskim (powiat pucki). Zajmuje po- wierzchnię 211,89 kilometrów kw. Północna jej część leży na Nizinie Południowobałtyckiej, a południowa na Wysoczyźnie Żarnowieckiej.

W Białogórze, wsi letniskowej położonej wśród lasów, oddalonej półtora kilometra od  morza, możemy liczyć nie tylko na piaszczyste i niezatłoczone plaże, ale także na ruchome wydmy, dwa rezerwaty przyrody i bogate zaplecze noclegowo-rekreacyjne. Mnóstwo tu pensjonatów, kwater agroturystycznych i pól namiotowych. Jest stadnina koni i minigolf.

Brzyna leżąca nad brzegiem Jeziora Żarnowieckiego jest rajem nie tylko dla wędkarzy, ale też amatorów żeglarstwa i windsurfingu. Tutaj znajdują się resztki zespołu dworsko-folwarcznego z połowy XIX wieku i zrujnowany cmentarz ewangelicki z przełomu XIX i XX wieku.

Dębki, bodaj jedna z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce nadmorskich miejscowości wypoczynkowych, to dawna osada rybacka u ujścia rzeki Piaśnicy do Bałtyku. W miejscowości znajduje się dawna szachulcowa chata rybacka z końca XVIII wieku, kryta strzechą, z zachowanym oryginalnym podziałem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9450

Wydanie: 9450

Spis treści
Zamów abonament