Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polskie drogi na celowniku Brukseli

31 stycznia 2013 | Ekonomia | Agnieszka Stefańska Anna Słojewska
Na lata 2007–2013 Polska dostała ponad 40 mld zł unijnych dotacji na budowę dróg. Z tego na nasze konta trafiło już 27,5 mld zł.
źródło: Rzeczpospolita
Na lata 2007–2013 Polska dostała ponad 40 mld zł unijnych dotacji na budowę dróg. Z tego na nasze konta trafiło już 27,5 mld zł.

Unia wstrzymała 3,5 mld zł płatności na drogi. Może zablokować też pozostałe 12 mld zł.

Komisja Europejska zablokowała wypłatę 3,5 mld zł przyznanych Polsce na inwestycje drogowe w ramach programów Infrastruktura i Środowisko i Rozwój Polski Wschodniej. Powodem miało być wykrycie zmowy cenowej, w której udział brały firmy realizujące rządowe kontrakty na budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej nr 8 i fragmentu autostrady A4. Jak mówi Patrycja Bartkiewicz-Wolińska, wiceminister transportu odpowiedzialna za dotacje unijne, zgodnie z ustaleniami z Komisją Europejską pieniądze mają trafić na nasze konta 15 marca.

Wcześniej jednak trzeba wyjaśnić ewentualne wątpliwości Komisji Europejskiej. Jeżeli tego nie zrobimy, Komisja może wstrzymać również pozostałe środki dostępne na drogi na lata 2007–2013, czyli ok. 12 mld zł. Łącznie moglibyśmy stracić więc ok. 4 mld euro. Dotychczas Bruksela...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9450

Wydanie: 9450

Spis treści
Zamów abonament