Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Coraz trudniej dostać interpretację podatkową

31 stycznia 2013 | Prawo | Przemysław Wojtasik

Fiskus chwyta się różnych sposobów, aby nie odpowiadać na pytania podatników.

Z danych Ministerstwa Finansów wynika, że przez pięć lat i cztery miesiące wydano ponad 154 tys. interpretacji. Praktycy alarmują jednak: skarbówka ostatnio wykręca się jak może przed udzieleniem porady podatnikom. Przykładów jest sporo.

– Wystąpiliśmy z identycznymi pytaniami o rozliczenie w spółkach osobowych do wszystkich izb skarbowych, które wydają interpretacje – opowiada Marek Kolibski, radca prawny i doradca podatkowy w kancelarii KNDP.  Trzy odpowiedziały (Warszawa, Poznań i Katowice), dwie odmówiły (Bydgoszcz i Łódź), tłumacząc, że nie zajmują się optymalizacją podatkową.

Nie dla każdego odpowiedź

– Problemy z uzyskaniem interpretacji mają firmy, które pytają o odliczenie VAT, mając wątpliwości, czy otrzymana faktura jest prawidłowa. Fiskus odmawia, argumentując, że kwestia opodatkowania transakcji czy zastosowania właściwej stawki VAT to...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9450

Wydanie: 9450

Spis treści
Zamów abonament