Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Duże inwestycje w nowe centra

31 stycznia 2013 | Ekonomia | Anna Cieślak-Wróblewska
Centrum Konferencyjno- -Wystawiennicze MTŁ  w Łodzi zaczęło działalność  w lutym  2012 r.
źródło: Rzeczpospolita
Centrum Konferencyjno- -Wystawiennicze MTŁ w Łodzi zaczęło działalność w lutym 2012 r.

Bez dodatkowej przestrzeni nie ma rozwoju – w ostatnich dwóch latach targi wydały na ten cel 300 mln zł.

– Zdajemy sobie sprawę, że najwięcej konferencji, spotkań biznesowych, sympozjów i wykładów odbywa się w Krakowie i Warszawie – mówi Andrzej Byrt, prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich. – Ale tam jest wszystko rozproszone. My mamy lepszą ofertę – przekonuje Byrt.

W grudniu do użytku oddana została szeroko reklamowana Sala Ziemi, czyli centrum kongresowe na terenie MTP. Od razu zyskało miano największego i najnowocześniejszego w Polsce.

Obiekt ma trzy piętra i sale konferencyjne z przesuwanymi ścianami, dzięki czemu można je łączyć. Ostatnie piętro budynku zostało podwyższone o cztery metry – dzięki temu Sala Ziemi na ostatniej kondygnacji ma 11 metrów wysokości i może pomieścić 2 tys. gości.

Silna konkurencja

Sala Ziemi to skupisko najnowszych technologii – są wśród nich projektory emitujące obraz w jakości Full HD, nagłośnienie kinowe, system informacji multimedialnej, kamery podglądowe itp.  Pełni więc także rolę widowiskowo-koncertową.

Inne targi nie pozostają w tyle. W Gdańsku od kilku miesięcy działa zupełnie nowy obiekt – centrum wystawienniczo-kongresowe Amber Expo, którego właścicielem są – oraz mają tam swoją siedzibę – Międzynarodowe Targi Gdańskie. – Otwiera to nową kartę w naszej historii i daje nam zupełnie nowe perspektywy. Targi pozostaną trzonem naszej działalności, ale idziemy w kierunku...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9450

Wydanie: 9450

Spis treści
Zamów abonament