Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Krokowa – tu spotykają się ropa, gaz i turystyka

31 stycznia 2013 | Gaz i turystyka | Krzysztof Gniewkowski
źródło: materiały prasowe

Czy poszukiwanie i wydobycie surowców naturalnych jest w stanie pogrążyć działalność turystyczną? Przykład gminy Krokowa i funkcjonowanie tam PGNiG pokazują, że turystykę i przemysł wydobywczy da się pogodzić.

W  nadmorskiej gminie Krokowa natra- fiono na złoża gazu łup- kowego. –  Odwierty Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa potwierdziły obecność dobrej jakości gazu łupkowego w  miejscowości Lubocino – mówi Henryk Doering, wójt gminy. – Jeżeli etap poszukiwań zakończy się sukcesem, to w perspektywie najbliższych lat PGNiG przejdzie tu do jego wydobycia.

Ekolodzy twierdzą, że wydobycie gazu pogrąży lokalną turystykę. Nie tylko zdewastuje środowisko naturalne, ale także ludziom mieszkającym nieopodal miejsc wydobycia życie zamieni w piekło. Zanieczyszczona woda, hałas, drgania gruntu, łącznie z trzęsieniami ziemi będą na porządku dziennym. Jeśli damy zgodę na wydobycie, czeka nas ekologiczny Armagedon – twierdzą.

– Mam wiele szacunku dla myśli ekologicznej, ale słuchając argumentów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9450

Wydanie: 9450

Spis treści
Zamów abonament