Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kiedy zniszczenie towaru skutkuje obowiązkiem korekty

24 marca 2016 | Dobra Firma | Ewelina Kalita

Jeśli określony w treści zawartej ugody nakaz złomowania części produktów jest konsekwencją naruszenia przez podatnika cudzych praw, to likwidacja tych rzeczy wynika z przyczyn przez niego zawinionych.

W interpretacji z 22 lutego 2016 r. (ITPP2/443-1200/15/AK) Izba Skarbowa w Bydgoszczy wypowiedziała się co do obowiązku korygowania odliczonego podatku naliczonego w związku z celową likwidacją towaru oraz terminu tej korekty.

Rozpatrywana sprawa dotyczyła spółki zajmującej się sprzedażą akcesoriów wyposażenia domu. 18 czerwca 2015 r. spółka otrzymała od kontrahenta (spółki z siedzibą w Niemczech) wezwanie w przedmiocie zaprzestania naruszania praw tego kontrahenta do niezarejestrowanego wzoru wspólnotowego chronionego na podstawie przepisów rozporządzenia Rady (WE) nr 6/2002 z 12 grudnia 2001 r. w sprawie wzorów wspólnotowych. W wyniku negocjacji strony zawarły ugodę, na podstawie której spółka została zobligowana do zapłaty na rzecz kontrahenta kwoty 13 tys. euro i zniszczenia niesprzedanych do 22...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10403

Wydanie: 10403

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament