Kiedy zniszczenie towaru skutkuje obowiązkiem korekty
Jeśli określony w treści zawartej ugody nakaz złomowania części produktów jest konsekwencją naruszenia przez podatnika cudzych praw, to likwidacja tych rzeczy wynika z przyczyn przez niego zawinionych.
W interpretacji z 22 lutego 2016 r. (ITPP2/443-1200/15/AK) Izba Skarbowa w Bydgoszczy wypowiedziała się co do obowiązku korygowania odliczonego podatku naliczonego w związku z celową likwidacją towaru oraz terminu tej korekty.
Rozpatrywana sprawa dotyczyła spółki zajmującej się sprzedażą akcesoriów wyposażenia domu. 18 czerwca 2015 r. spółka otrzymała od kontrahenta (spółki z siedzibą w Niemczech) wezwanie w przedmiocie zaprzestania naruszania praw tego kontrahenta do niezarejestrowanego wzoru wspólnotowego chronionego na podstawie przepisów rozporządzenia Rady (WE) nr 6/2002 z 12 grudnia 2001 r. w sprawie wzorów wspólnotowych. W wyniku negocjacji strony zawarły ugodę, na podstawie której spółka została zobligowana do zapłaty na rzecz kontrahenta kwoty 13 tys. euro i zniszczenia niesprzedanych do 22...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta