Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Komputery szybsze niż człowiek

24 marca 2016 | Moje pieniądze
źródło: 123RF
źródło: Rzeczpospolita

Rozwiązania technologiczne skracają czas rozpatrywania wniosków

Partnerem Cyklu edukacyjnego „Technologia w finansach" jest vivus finance

Piętnaście minut od wypełnienia wniosku o pożyczkę do otrzymania pieniędzy na konto bankowe. Czy to możliwe? Tak, jeśli całą operację przeprowadzamy w internecie. Takie tempo zawdzięczamy sprawności komputerów i specjalistycznego oprogramowania, choć oczywiście żywy człowiek też czasami musi przystąpić do akcji.

– Proces udzielania pożyczek przez naszą firmę jest w pełni zautomatyzowany – mówi Paweł Zborowski, kierownik działu strategii operacyjnej w Vivus Finance. – Po wypełnieniu przez klienta formularza rejestracyjnego w serwisie internetowym system dokonuje analizy wniosku. Przed wydaniem decyzji pożyczkowej dane są weryfikowane m.in. w bazach zewnętrznych, biurach informacji gospodarczej. System łączy się z tymi bazami automatycznie, bez udziału człowieka.

Warto zauważyć, że w przypadku decyzji odmownej klient otrzymuje informację, w którym rejestrze znajduje się niekorzystny dla niego zapis. Może wtedy samodzielnie zwrócić się do firmy prowadzącej dany rejestr w celu wyjaśnienia wpisów na swój...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10403

Wydanie: 10403

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament