Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Badania i rozwój muszą być fundamentem firmy

24 marca 2016 | Rzeczpospolita Cyfrowa
Rafał Kalisz, wiceprezes Fibraina
źródło: materiały prasowe
Rafał Kalisz, wiceprezes Fibraina

Rafał Kalisz | Sztuką nie jest zbudowanie sieci. Największym wyzwaniem jest wdrożenie odpowiednich systemów i procedur, by wszystko sprawnie i efektywnie działało – mówi wiceprezes Fibraina.

Rz: Jak ocenia pan obecny stan cyfryzacji w Polsce?

Rafał Kalisz: Na pewno nie jest on jeszcze zadowalający, ale zmienia się na lepsze. Nie jesteśmy już na samym końcu, jak to miało miejsce jeszcze kilka lat temu. Cyfryzacja powinna być jednym z priorytetów. Mocno pomagają jej unijne dotacje, dzięki którym udało się zrealizować wiele ważnych projektów. Warto dalej iść tą drogą, ale warto też wyciągnąć wnioski z błędów popełnionych w przeszłości.

Korzystacie też z dotacji?

Tak, do tej pory zrealizowaliśmy już ponad 20 projektów przy wsparciu środków unijnych. Wśród nich było m.in. wzmocnienie pozycji konkurencyjnej na rynkach wschodnich, zakup specjalistycznych systemów IT oraz budowa innowacyjnego ośrodka produkcyjno-badawczego technologii światłowodowych. Systematycznie rozwijamy naszą firmę. W sumie zainwestowaliśmy już około 170 mln zł, z czego około 70 mln zł stanowiły dotacje unijne....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10403

Wydanie: 10403

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament