Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Snajper na dachu

24 marca 2016 | Sport

Mistrzostwa Europy we Francji odbędą się zapewne zgodnie z planem przy drastycznie zaostrzonych środkach bezpieczeństwa.

– Rezygnacja albo przeniesienie Euro byłoby przyznaniem racji zbrodniarzom. Nie myślimy o tym – mówi francuski sekretarz stanu ds. sportu Thierry Braillard. – Nie panikujemy, wytrwale dążymy do celu – zapowiedział stanowczo szef Komitetu Organizacyjnego Euro 2016 Jacques Lambert.

Wtorkowe zamachy w Brukseli nie zmieniają przyjętej już dawno strategii zabezpieczenia imprezy, choć przyczyniły się do postawienia kilku pytań.

Najbardziej radykalny był głos wiceszefa Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) Giancarlo Abete, który postuluje, by mecze odbyły się bez udziału widzów. Nie jest w tym odosobniony, bo taką hipotezę wygłosił już wcześniej dyrektor Euro Martin Kallen, który stwierdził, że do takiej sytuacji może dojść, kiedy na jednym stadionie istnieje zagrożenie terrorystyczne i nagle spotkanie trzeba przenieść gdzie indziej.

– Dochodzimy w tym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10403

Wydanie: 10403

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament