Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Transport i montaż konstrukcji poza specjalną strefą ze zwolnieniem z CIT

02 października 2017 | Podatki | Ewelina Leszczyńska

Przewiezienie na miejsce ostatecznego przeznaczenia oraz instalowanie konstrukcji produkowanych na terenie SSE jest integralną częścią działalności gospodarczej prowadzonej w strefie. EWELINA LESZCZYŃSKA

 

Jedną z najbardziej problematycznych kwestii, której muszą stawić czoła przedsiębiorcy działający w specjalnych strefach ekonomicznych (SSE), jest określenie podatkowych skutków tzw. czynności pomocniczych wykonywanych poza strefą. Organy podatkowe wciąż prezentują niejednolite stanowisko w zakresie sposobu, w jaki czynności te wpływają na wysokość dochodu zwolnionego z CIT.

Czy są spełnione warunki

Oceniając czy w świetle przepisów ustawy o CIT dana działalność może zostać objęta zwolnieniem podatkowym, niezbędne jest ustalenie czy dochody są uzyskiwane z działalności gospodarczej prowadzonej na terenie strefy oraz czy prowadzona działalność mieści się w zezwoleniu na prowadzenie tej działalności na terenie strefy. Zwolnienie przysługuje bowiem z tytułu działalności prowadzonej na terenie SSE na podstawie zwolnienia i dotyczy wyłącznie działalności objętej zwolnieniem.

Dodatkowe działania

W praktyce często się jednak zdarza, że niektóre czynności związane z działalnością prowadzoną...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10867

Wydanie: 10867

Spis treści
Zamów abonament