Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Każdy może być przewodnikiem

02 października 2017 | Dobra Firma
Tomasz Trościaniec  (z prawej)  i Łukasz Fabisiak stworzyli platformę łączącą gospodarzy  i podróżnych
źródło: materiały prasowe
Tomasz Trościaniec (z prawej) i Łukasz Fabisiak stworzyli platformę łączącą gospodarzy i podróżnych

pomysł na biznes | Jedziesz do innego miasta, a na miejscu potrzebujesz pomocy mieszkańca? Rozwiązanie problemu ma wrocławski startup mySimply.city. michał duszczyk

Ekonomia współdzielenia zatacza we współczesnej gospodarce coraz szersze kręgi. To właśnie na idei tzw. sharing economy swoją potęgę zbudowały Uber i Airbnb. Internetowe platformy pośredniczą między kierowcami a pasażerami oraz między turystami poszukującymi noclegu, a wynajmującymi mieszkania. Ale dlaczego nie pójść jeszcze krok dalej i nie współdzielić swojego wolnego czasu i wiedzy? W tym obszarze właśnie biznes zwęszyli Tomasz Trościaniec i Łukasz Fabisiak, którzy przyjaźnią się od 10 lat.

Dotrzeć do mieszkańca

Pomysł - jak to często bywa – podsunęło życie. – Często zdażało się nam, że jadąc do obcego miasta nie wiedzielimy, gdzie udać się wieczorem, by miło spędzić czas, czy też jak zorganizować dla podróżującego z nami dziecka wózek, którego nie opłacało się zabierać na pokład samolotu. Okazało się, że taką pomoc mogą świadczyć osoby, które mieszkają w tym mieście. Trzeba tylko do nich dotrzeć – mówi Tomasz Trościaniec, założyciel mySimply.city.

Tak narodziła się...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10867

Wydanie: 10867

Spis treści
Zamów abonament