Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Miejsce wynajmu różnych możliwości

02 października 2017 | Nieruchomości

olgierd roman dziekoński Kiedyś wstęp do parku był płatny. Dzisiaj płatny jest wstęp na basen, choć w aquaparkach zamawiamy dla szkół godziny zajęć. Do muzeów są bilety, ale mamy Noc Muzeów. Usługi powinny być dla wszystkich, jak demokracja miejska.

 

Miasta konkurują, gminy wiejskie zresztą też. Ale szczególnie konkurują miasta na prawach powiatu. Jest ich 66, liczą ponad 12 milionów mieszkańców, 32 proc. całości Polski. Często tracą mieszkańców, którzy się wyprowadzają. Muszą więc być atrakcyjne, dla nich i dla biznesu. Co jest sensem ich konkurowania? Lepsze miasto, piękniejsze miejsca, intrygujące nowe usługi, zawsze dostępne i coraz tańsze, ciekawa praca dla mieszkańców. Ale też poczucie, że jesteśmy u siebie, czyli mamy wpływ na to, co się dzieje w naszym otoczeniu. Odczuwanie poczucia wspólnoty miejskiej, dialog, komunikacja, informowanie. Piękne miejsca to zdolność współpracy władz i inwestorów, przy kreatywności architektów. Ale kto ma zapewnić usługi? Niektóre tradycyjnie są w gestii miast. Transport,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10867

Wydanie: 10867

Spis treści
Zamów abonament