Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wiedza o preferencjach klientów daje przewagę nad konkurencją

02 października 2017 | Nieruchomości | Adam Roguski
źródło: materiały prasowe

Wszystko wskazuje na to, że ten rok będzie bardzo dobry. Popytowi sprzyjają przede wszystkim nastroje konsumentów będące pochodną dobrej sytuacji na rynku pracy, wzrostu dochodów, dobrych wyników gospodarki - mówi Kazimierz Kirejczyk, prezes i współzałożyciel firmy doradczej REAS

Rzeczpospolita: Uruchomiliście program badania preferencji nabywców mieszkań we współpracy z OBIDO, platformą internetową dla osób poszukujących mieszkania. Czemu mają służyć te badania i czy są już pierwsze wnioski?

Kazimierz Kirejczyk, prezes REAS: Od początku istnienia naszej firmy mieliśmy ambicje kompleksowego analizowania i opisywania rynku mieszkaniowego. Jeśli chodzi o podaż, zadanie jest relatywnie proste, bo sprowadza się do zebrania informacji o znajdujących się w ofercie czy planowanych do wprowadzenia inwestycjach deweloperów działających w największych aglomeracjach.

Z badaniami popytu jest problem. Można powiedzieć, że miarą popytu jest liczba zawartych transakcji. Ale my chcemy wiedzieć, czym kierują się Polacy przy zakupie mieszkań. Można robić ankiety – ale wąska próba, rzędu kilkuset respondentów, oznacza, że takie dane nie są reprezentatywne. Można robić dostarczające więcej szczegółów niż ankieta badania fokusowe – ale one są z kolei kosztowne.

Dlatego rozpoczęliśmy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10867

Wydanie: 10867

Spis treści
Zamów abonament