Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Maszyna zrobi, co każe człowiek

02 października 2017 | Dodatki Jednodniowe
źródło: materiały prasowe

rozmowa | Stefan Życzkowski, prezes ASTOR.

Przemysł 4.0 nie jest jeszcze czymś oczywistym dla każdego. W Polsce jest nadal na etapie promocji, edukacji i przekonywania do korzyści płynących z jego zastosowań. Spróbujemy go przybliżyć?

Stefan Życzkowski: Idea 4.0 jest podsumowaniem tego, do czego dążą inżynierowie - skonstruowania fabryk, które bez zaangażowania człowieka wyprodukują wcześniej zaprojektowany pod potrzeby klienta produkt. Ta idea wywodzi się głównie od Niemców, ale nie jest obca innym rozwiniętym częściom świata. Także Japończykom i Amerykanom chodziło o to, by przywrócić wytwórczość w swoich krajach po tym, jak wyeksportowali swoją produkcję choćby do Chin, gdzie była ona po prostu tańsza. Tańsza, ale - jak się szybko okazało - także słabsza jakościowo, nie wspominając o innych problemach związanych choćby z transportem.

W przemyśle 4.0 chodzi zatem o sprawny system produkcyjny, ale taki, w którym to nie ludzie składają produkt na taśmie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10867

Wydanie: 10867

Spis treści
Zamów abonament