Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sieć zamiast skrócić kolejki, może je wydłużyć

02 października 2017 | Prawo | Karolina Kowalska

Konieczność przepisania się do kolejki w szpitalu w sieci i wydłużenie czasu oczekiwania to dziś najpoważniejsze konsekwencje reformy Radziwiłła.

Tysiące pacjentów czekających na planowy zabieg może przeżyć spory szok, kiedy pracownik Narodowego Funduszu Zdrowia poinformuje ich, że szpital, w którym zamierzali się leczyć, zakończył umowę z publicznym płatnikiem. Obowiązująca od niedzieli ustawa o sieci szpitali finansowanie z budżetu państwa gwarantuje bowiem tylko 594 placówkom.

Bałagan w kolejce

Pozostałych kilkaset, które miały dotychczas umowy z NFZ, zostało skazanych na komercyjne świadczenie usług, a ich pacjenci zostaną przepisani do lecznic zakwalifikowanych do sieci. Polacy, czekający nawet dwa lata na planową operację zaćmy lub endoprotezoplastyki stawu biodrowego mogą nie być najszczęśliwsi, kiedy się okaże, że zamiast przez wybranego lekarza zostaną zoperowani przez rezydenta...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10867

Wydanie: 10867

Spis treści
Zamów abonament