Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie tylko in vitro

02 października 2017 | Życie Regionów

Wielkopolskie samorządy podejmują walkę z niepłodnością.

Odkąd państwo wycofało się z finansowania in vitro, wiele polskich samorządów podjęło starania mające na celu pomoc parom, które borykają się z problemem niepłodności. Tak jest też w Wielkopolsce. Jednak na dofinansowanie in vitro zdecydował się na razie tylko Poznań, który uzyskał pozytywną ocenę Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji (AOTMiT).

Nad tym, w jaki sposób pomóc parom bezskutecznie starającym się o dziecko, zastanawiali się bądź wciąż się zastanawiają radni wielkopolskich samorządów. Swoje rozwiązania w formie uchwał przyjęli m.in. radni Leszna i powiatu pilskiego. Podjęcie decyzji w tej sprawie wciąż jest przed radnymi Ostrowa Wielkopolskiego.

Poznańscy radni uchwalili program dofinansowania z kasy miasta procedury in vitro w styczniu. Pod koniec sierpnia ruszyła jego realizacja. Tylko do połowy września do trzech placówek, które wybrano do realizacji tego zaplanowanego na lata 2017–2020 programu, wpłynęło ok. 300 wniosków. Rocznie będzie mogło z niego skorzystać ponad 360 par. Miasto przeznaczy na to co roku ok. 1,8 mln zł....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10867

Wydanie: 10867

Spis treści
Zamów abonament